„Smyki na Start” to innowacyjna koncepcja stworzenia zawodów w których zawodnicy startują na zbudowanych przez siebie w trakcie imprezy takich samych modelach. Łączy ze sobą elementy zabawy, edukacji i rywalizacji. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że czas spędzony na wspólnym budowaniu modeli przez dzieci oraz ich opiekunów jest fantastyczną zabawą dla wszystkich.

Zawody modeli powstały jako analogia do rozgrywanych na szybowcowych mistrzostwach świata konkurencji w klasie światowej (World Class) w której uczestniczą wyłącznie szybowce PW-5 „Smyk” (patrz historia szybowca w naszym serwisie).

Chcesz sam przygotować zawody – Fundacja „Smyki na Start” chętnie pomoże.  Przygotuje gotowy pakiet, podpowie lub wesprze organizacyjnie.

 

Zapisy

Warsztaty

Zawody

Rozdanie nagród

Zapisy / Rejestracja

Pierwszym ważnym krokiem młodego zawodnika jest rejestracja. Na początku imprezy uczestnicy powinni się zarejestrować. Nasze doświadczenia pokazują, że jest to ważny krok, i należy promować zapisywanie się indywidualne uczestników a nie przez opiekunów. 

Warsztaty

Warsztat to etap konstrukcji modelu. Każdy uczestnik ma taki sam model i tylko od jego umiejętności modelarskich a potem techniki rzutu – zależy osiągnięty wynik.

Zawody